Tahin 1 kg.

225,00 ₺
Vergi dahil

Ambalaj Şekli : 1000gr (Pet Şise)

Net Ağırlık : 930 gr.

Tahinlerimiz SUSAM haricinde hiç bir katkı maddesi içermez.

Adet

İçindekiler

Tahinlerimiz SUSAM haricinde hiç bir katkı maddesi içermez.

Yerli susamlarımız odun ateşinde kavrulduktan sonra taş degirmende öğütülerek tahin haline getiriliyor ve bu işlem her hafta taze taze yapılıyor sizlere gelen tahinler o hafta içersinde öğütülmüş tahinlerdir

Susamın en iyisi, taneleri büyük ve taze olanıdır.

Susam; Yumuşatıcı, çözücü ve bütün ot kökleri ve baharatları gayet iyi bir şekilde uyuşma özelliğine sahiptir. Susam, bol miktarda yağ taşıyan bir bitki olup, ağız yoluyla alındığında müshil ilaç niteliğindedir. Susam A, B ve E vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Ayrıca susam omega-3 omega-6 ve omega-9 yağ asitleri içeren bir gıda ürünüdür.

Susamların dış kabuğu yüksek lif kaynağıdır ve özellikle bağırsak sağlığı üzerinde çok olumlu etkilere sahiptir. Kabuklarından ayrılmış beyaz susamdan ziyade, kabuklu esmer susam daha makbul olandır.

Daha çok kış aylarından tüketilmekte olan tahin, soğuk algınlığı, grip gibi kış hastalıklarını önler. Vücut direncini arttırarak bu hastalıklara yakalanma riskini azaltmaktadır. Ayrıca hastalık döneminin daha hızlı ve etkin bir şekilde atlatılmasına da yardımcı olmaktadır. Vücuda enerji vermekte olan tahin, pekmez ile birlikte tüketildiği görülmektedir.

Köy Ürünü Tahin  kuru, karanlık ve serin bir yerde muhafaza ediniz.

koylukizi.com.tr 'den satın aldığınız ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.

KYL-623
955 Öğeler

aynı kategoride bulunan diğer 4 ürün:

WhatsApp