Kantaron Yağı 250 ml

260,00 ₺
Vergi dahil

Sarı Kantaron Çiçeği Yağı

Ambalaj Şekli : 250 ml

Adet

bitkilerin yıldızı sarı kantaron, biz ona doğanın altın renkli şifacısı diyoruz. ortaçağa kadar dayanıyor. Bazı bölgelerimizde kılıç otu olarak anılmasının nedeni ise Osmanlı döneminde orduların savaşa çıkarken, kılıç yaralarını sarmak için yanlarına kazanla sarı kantaron almaları.

Avrupa’da sinir toniği ile adlandırılmasının nedeni ise başta Almanya olmak üzere birçok ülkede depresyon tedavisinde de kullanılıyor olması. Ama son dönemde yıldızının parladığı alan hücre yenileyici özelliği oldu diyebiliriz. Vücudunuzdaki yara, yanık, çatlak, kafa derisinde kepeklenme ve egzama, ameliyat izleri ve hatta bebeklerin pişiklerindeki etkisi ile ünlü. Özellikle yaz geldiğinde yol kenarlarında, dağda, kırda bayırda yükselen sarı çiçekleriyle kantarona karşı duyarsız kalamazdık. Köylü  kızı, haziran sonuna doğru, çiçeklenmiş sarı kantaronları toplayıp soğuk sıkım zeytinyağında demleme yağ olarak şişeleyerek sizlerle buluşturuyor. Sadece cildinize değil içinize de güzellik dolsun istiyorsanız köylü kızı Kantaron Yağınızı suyunuza damlatarak mis gibi tazelenebilirsiniz.
 
Kullanım Şekli:
 
Harici ve Dahili kullanım için uygundur . Kantaron yağınızı, haftada 2 gün 1 tatlı kaşığı içebilir ya da bir kahve fincanı kadar suya 4-5 damla damlatabilirsiniz. Haftada iki gün bir tatlı kaşığı içebilir ya da bir kahve fincanı suya dört beş damla damlatabilirsiniz. Cildinize bir pamuk ile sürüp yaa da fısfıs ile sıkıp yarım saat bekletip sonrasında dilerseniz yıkayabilirsiniz
 
Bilgilendirme:
 
Üretimi esnasında hiçbir kimyasal çözücü veya türevleri kullanılmamıştır. Soğuk sıkım tekniği ile üretilmiştir. Üretim hattında; tohumdan-yağa prosesinin tamamı gıdai paslanmaz çeliktir. Doğal çökertme ile tort ayrıştırılmıştır. Selüloz Filtre ile süzülmüştür. Hiçbir katkı ve katkı maddesi içermez. 25 dereceden düşük, güneş ışığından uzak ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

KYL-630
88 Öğeler

aynı kategoride bulunan diğer 3 ürün:

WhatsApp